Transport Szcecin

Transport odpadów i materiałów niebezpiecznych

KORZYŚCI ZE WSPÓŁPRACY W ZAKRESIE TRANSPORTU ODPADÓW:

Posiadamy stosowane zezwolenia na transport zarówno odpadów przemysłowych jak i niebezpiecznych. Auta spełniają dodatkowe wymagania techniczne, określone w ADR, dotyczące wyposażenia lub przystosowania pojazdu do przewozu towarów niebezpiecznych. Oferujemy odbiór własnym transportem surowców wtórnych pakowanych w big bagach, na paletach, rolkach, skrzyniach lub pojemnikach. Realizację usług wykonujemy za pomocą aut typu firanka/plandeka z windą samozaładowczą o ładowności do 13,3 t. Ponadto naszym klientom oferujemy:

  • niezawodność wykonania usługi,
  • bezpieczeństwo transportu,
  • zgodność z wymogami prawa

 

Transport odpadów zgodnie z wymogami prawa

Usługa związana z transportem odpadów jest jednym z głównych elementów systemów gospodarowania odpadami i polega na przemieszczeniu materiału z miejsca jego gromadzenia (na terenie przedsiębiorstwa) do miejsca przetworzenia (punktu utylizacji, recyklingu, składowania). W dokumencie transportowym, na podstawie którego wykonywana jest usługa, zawarte są wszelkie informacje dotyczące rodzaju odpadów oraz podmiotów zlecających transport.

Transport odpadów musi przebiegać w zgodzie z przepisami środowiskowymi oraz BHP. W rozporządzeniu Ministra Środowiska, które weszło w życie 24 stycznia 2018 roku, szczegółowo określono wymagania dotyczące pojazdów przewożących odpady, w tym sposób ich oznakowania, dopuszczalny tonaż i możliwe sposoby transportu.

transport-odpadow-szczecin

Odpowiedzialny transport ma szczególne znaczenie w przypadku przewozu odpadów niebezpiecznych. Transportujący odpady niebezpieczne oraz wykonujący inne operacje związane z ich transportem (np. klasyfikacja towaru niebezpiecznego, pakowanie, oznakowanie sztuk przesyłki, załadunek, rozładunek) ma obowiązek prowadzenia nadzoru nad tymi czynnościami zgodnie z zapisami Umowy Europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (Umowa ADR).

materialy-niebezpieczne-szczecin

Losowe opinie nt. transport odpadów Szczecin:

Wszystko w porządku, bardzo polecam.
Zdecydowanie firma godna polecenia. Współpracujemy od dłuższego czasu i nigdy nie było żadnych niespodzianek. Szczerze polecam tę firmę.
Miałam okazję kilka już razy korzystać z transportu firmy Dromader i mogę ją szczerze polecić. W moim przypadku był to transport międzynarodowy (do Niemiec). Szybki kontakt i równie szybki sam transport. Wszystko w jak najlepszym porządku.
tel. +48 664-467-996
tel. +48 602-733-808
k.dromaderbis@wp.pl
P.H.U. DROMADER BIS Karolina Świdzińska
ul. L.Heyki 27, Szczecin, 70-631

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress